O nas
"Siwy Dym, Siwy Dym biołe sadze niesie ..."

Zespół powstał wiosną 2000 r . W jego skład wchodzili młodzi, utalentowani i wyjątkowi muzycy z Podhala i okolic: Piotr Majerczyk, Grzegorz Pintscher, Andrzej Jarząbek, Jakub Gąsienica- Giewont, Andzej Bobak- Grapny. Wszyscy z wieloletnim doświadczeniem muzycznym o profilu folkowym, wychodząc naprzeciw nowym trendom i modzie, połączyli
ludowszczyznę z innymi gatunkami muzyki. Po nagraniu pierwszej płyty demo z pomocą
bardzo utalentowanego muzyka z Olsztyna - Marka Kisielińskiego (gitara, instrumenty klawiszowe) - zespół podpisał umowę z wytwórnią muzyczną Pomaton EMI.

Owocem niezbyt udanej współpracy jest płyta "Dwa Światy" której zawartość jest zdecydowanie lepsza niż jej okładka. Zespół choć nie powstał i nie tworzył muzyki na cele mało znanego Reality Show na niekorzyść z tym właśnie Show został skojarzony i niejako stało się to powodem pogrążenia całkiem niezłego projektu. Promocja oraz dystrybucja płyty której nigdzie nie można było kupić, a także jej astronomiczna jak na polskie warunki cena pozostawiała wiele do życzenia. Podsumowując: umowa z Pomaton EMI została rozwiązana, a płyty z powodu wysprzedania ich zapasu oraz zaprzestania produkcji są obecnie nieosiągalne.

W nagraniu udział wzięli:
Piotr Majerczyk- skrzypce, vokal, dudy,
Grzegorz Pintscher - skrzypce, vokal,
Andrzej Jarząbek - skrzypce, vokal,
Andrzej Bobak Grapny - altówka,
Jakub Gąsienica Giewont - kontrabas, basy,
Marek "Kisiel" Kisieliński - gitary, instrumenty klawiszowe, fortepian, programowanie i loopy,
Bartosz Szetela - bass,
Grzegorz Kuligowski - perkusja.

Gościnnie:

Artur Olewniczak - puzon,
Sebastian Sołdrzyński - trąbka,
Christian Broniarz - sax,
Grzegorz Poliszczuk - perkusja.